Araba boya sökücü

Araba boya sökücü ürünlerin kullanımlarını ve hangi çeşitlerini seçmeniz gerektiği bu yazıda.  Araba boya çözücü ürünler nasıl kullanılır. Araç boya çözücü ürünlerden en iyi verimi nasıl alırsınız. Arac boya sokucu kimyasallar neden bu kadar önemli. Tamirhanelerde kullanılan araç boya sökücü ürünler olmadan bu sistem nasıl işliyordu.

Araba boya sökücü jel nasıl seçilir

Araba boya sökücü jel

Araba boya sökücü jel

Öncelikle şu konuyu netleştirelim bir önceki oto boya sökücü yazımız küçük arabalar içindir. Bu araba boya sökücü yazı ise tüm araba ve kara hava taşıtlarını kapsamaktadır bu nedenle önemlidir. Araçlarda işlem yapılacak yüzeye göre araç boya çözücü seçimi yapılmalıdır.

Kamyon kasasından boya sökecek seniz işiniz daha çabuk olması için hava tabancası ile sprey uygulanan tip alınır. Bir tank boyasını sökecek seniz bu defa özel mil şartnamelerinde belirtilen araba boya çözücü almalıdır. Sıcak sistem ile araç parçalarını sökecekler için sıcak daldırma arac boya sokucu kullanmalıdır.

Araba boya çözücü nasıl kullanılmalıdır

Daldırma aparat araba boya çözücü

Daldırma aparat araba boya çözücü

Kullanım talimatları etiketlerde ve araba boya sökücü sds belgelerinde bulunmaktadır. Belirtilen yönergelere uymak gerekir fakat bazı incelikler orada yazmayacaktır. Bu incelikleri burada sizler ile paylaşmak isteriz.

Arac boya sokucu önerilerimiz

  1. Araba boya sökücü kullanacağınız ortam aşırı sıcak veya aşırı soğuk olmamalıdır.
  2. Püskürtme veya jel olarak kullanılacak ürünlerde yüzeyde nem veya su olmamalıdır. Çünkü yüzeye ürün tutunamaz.
  3. Sökülen boyayı bir kenara atmayın bir kısım daha araba boya sökücü ilave ediniz başka bir yüzeyde boya söküm yapabilirsiniz.

Doğru kullanılan ürünler her zaman mutlaka başarılı olacaktır. Bu nedenle uygulama araba boya sökücü hatalarına azami dikkat göstermeniz sizin faydamızadır.

Araç boya çözücü kullanırken alınacak önlemler

Araba boya çıkarıcı

Araba boya çıkarıcı

Güvenlik önlemleri her işte çok önemlidir araç boya çözücü işleminde de alınması gereken önlemler vardır. Bu önlemler eldiven kullanımı gözlük kullanımı gerektirir. Çünkü gözünüze sıçraması halinde ilk yardım gerekir ve şarttır.

İş güvenlik önlemlerini almadan işlem yapmayınız çünkü hayatınız her şeyden önemlidir. Alınacak önlemler hem işveren açısından yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi aynı zamanda işçi sağlığı açısından işçiye düşen görevlerdir.

Arac boya sokucu satın alırken dikkat  edecekleriniz

Önceliğiniz bu iş için kalite ve sürekliliği olan kurumsal firmalardan bilgi alarak satın alma yapmanızdır. Hatta bu bilgi ile yetinmeyiniz çünkü araba boya sökücü ürünleri denemeden almak zordur. Ne işlem yapacağını parçalarınızda görmeniz ve buna göre satın alma yapmanız gerekir. satın alma yapılan ürün belgelerini ve tehlike bilgilerini mutlaka okuyunuz.