Araba boyası nasıl sökülür

Araba boyası nasıl sökülür araç boya sökücü fiyatları ne kadar. Hangi boya sökücü solvent ile araba boyası nasıl sökülür. Boya sokucu jel mi kullanmalıyım yada sıvı boya çözücü mü kullanmalıyım. Biraz deşelim birazda irdeleyelim ne dersiniz. Eğer öneriniz var ise mesaj atın yada yorum yapın uygun ise yayınlarım.

Araba boyası nasıl sökülür

Araba boyası nasıl sökülür

Araba boyası nasıl sökülür

Eski arabanız varsa soru belli araba boyası nasıl sökülür. Eski arabanızı var ve restorasyona gideceksiniz belkide klasik arabanız var. Boyası kötü paslanmış ve dökülüyor her tarafı nereden başlayacaksınız. Hadi biz bildiğimiz kadar anlatalım dilimiz sürçer ise katkı yaparsanız yorum atın sevinirim. Ufak ufak başlangıçla geçelim dostlar haydi başlayalım.

Öncelik eski boyadan kurtulmak peki nasıl?

Bunu yapacağınız serin kuru bir yer olsun her ihtimale göre aracınızı bir yıkayın yıkılsın sudan ortalık. Daha sonra kurumaya bırakın ki uygulanacak yüzeyler açığa çıksın. Pas var ise pasları görelim boyaların çoğu tazyikli suda çıkacaktır. Bu da boya çözücü kullanımınızı çok düşürecektir. Peki hangisinden başlayacaksınız pas mı boya mı.

Ben öncelikle boya sökücü jel ile boya sökme işlemi yaparak başlardım.

Araba boyası sökücü bu arabada kullanılır

Araba boyası sökücü bu arabada kullanılır

Yüzeyin kuru olduğuna emin olduktan sonra boya sökücü ile yüzeye ince bir tabaka sürerek kabarmasını beklerim. Bu süre ortalama en fazla 10 dakika sürecektir.

Boya sökücü uygulama: Bir kaba alınan boya çözücü fırça veya rulo yardımı ile ince bir tabaka olarak boya üzerine uygulanır. Bir müddet 5 ile 10 dakika arası beklenir. Daha sonra spatula yada yine tazyikli su ile boya kalıntılarını alır ve yüzeyin ortaya çıkmasını sağlanır. Artık boya çözücü ile işimiz bitti demektir.

Şimdi pas temizleme işlemi için pas sökücü kullanımı gerekli.

Burada standart bir pas sökücü kullanmazdım. Çünkü her ne kadar araç boyası güçlü olsa da daha dayanıklı olması için farklı yöntemler var. Ben metal yüzey hazırlayıcı kullanırdım silme fosfat kaplama katkılı pas sökücü kullanırdım kesinlikle.

Pas sökücü uygulama: Silme fosfat kaplama ve konsantre pas sökücü tipi ürün kullanımı. Önce belirtilen oranda su ile karıştırarak hazır hale getirilir. Daha sonra spreyleme olarak üzerine sıkılır ve beklenerek pasın akması sağlanır. Daha sonra durulama yada kurulama yapılarak pas temizleme işlemi bitirilir.

Hadi bu kadar araba boyası nasıl sökülür anlattın peki bunlar için önerin ne diyenler okusun

Ben boya sökücü jel ürün kullanmanızı öneriyorum şayet iyi bir boya çözücü arıyorsanız uçak boya sökücü iyi bir seçimdir.  Metal yüzey hazırlayıcı silme fosfat ve konsantre pas sökücü ürün önerim ise 3 işlem olanlardan öneririm. Marka önermemi bekliyorsanız reklam ücretlerine göre karar vereceğim.

Araç boya sökücü fiyatları

Araba boyası çözücü kullanılmış araç

Araba boyası çözücü kullanılmış araç

Araç boya sökücü fiyatları kalitesine doğru orantılı değişmektedir. Standart bir ürün alırsanız işiniz biraz zor ama iyi bir ürün alırsanız işiniz çok daha kolay olur. Araç boya sökücü fiyatları ise 6 tl ile 55 euro arasında kalitesine göre değişmektedir. Boya çözücü sds ve msds pas sökücü sds ve msds istemeyi unutmayınız.