Boya lekesi nasıl çıkar

Boya lekesi nasıl çıkar yazımız özellikle kazara dökülen veya istenmeyen boya lekelerinin nasıl çıkacağına yöneliktir. Bunlar boya lekelerine ve bulundukları göre değişir birazdan detayı ile anlatacağız. Boya cikarici ürünlerin hangi boyalar üzerinde etkili olduğuna bakacağız. Plastik boya nasıl temizlenir beraber inceleyeceğiz. Hangi boya çözücü hangi boya lekesini hangi zeminden daha kolay çıkartır bunları göreceğiz. Boya çıkarma teknikleri hangi koşullarda işe yarar okuyacaksınız. Boya sökme işlemi ne zaman ve nasıl yapılmalı bunları inceleyeceğiz hadi buyurun.

Boya Çözücü ile Boya Lekesi Nasıl Çıkar Boya cikarici yöntemi

Boya lekesi nasıl çıkar

Boya lekesi nasıl çıkar

Boya çözücüler duvar boyası veya normal sertleşen boyalar için çok iyi bir çözücüdür. Fakat sıvı ve gıda boyaları gibi boyalarda boya çıkarma için kullanımı çok efektif değildir. Kot pantolona boya damlamış ise rahatlık ile boya cikarici ile çıkartabilirsiniz kotun boyasına da zarar vermez. Fakat gıda boyası gibi veya şarap lekesi gibi boyanan yüzeylerde boya çözücü işlem yapmaz. Çünkü boya çıkarma ürünleri işlemi yüzey gerimi ile boya sökme yapmaktadır. Boya lekesi nasıl çıkar sorusu biraz daha netleşiyor sanırım.

gıda Boya Lekesi Nasıl Çıkar Boya Çıkarma işlemi

Boya lekesi çıkarıcı

Boya lekesi çıkarıcı

Gıda boya lekeleri için boya çözücü olarak daha çok ağartıcılar kullanılmalıdır. Sizin tabiriniz ile oksijen bazlı ağartıcılar fakat çamaşır suyu türü olmamalı yani hipoklorit içeren çamaşır suları olmamalıdır. Eğer yün halı ve benzeri yüzeyde ise beyaz sirke ile boya cikarici işlemi çok rahat yapabilirsiniz. Gıda boya lekesi nasıl çıkar cevabı kısaca yukarıdaki gibidir. Plastik boya nasıl temizlenir birazdan anlatacağız sabırsızlanmayın.

yağlı Boya Lekesi Nasıl Çıkar Boya Sökme yöntemi

Yağlı boya lekeleri bulunduğu yüzeye göre belirlenmelidir. Kumaş üzerinde ise kumaşın türü boya çözücü kullanımı için önemlidir. Ahşap ise cila var ise buna göre belirlenmelidir. Yüzeye göre boya cikarici çözüm önerisi çok önemlidir. Çünkü boya sökme yapılacak yüzeyin zarar görmemesi için doğru ürün çok önemlidir. Boya lekesi nasıl çıkar işlemi öncesi mutlaka yüzeyde deneme yapılmalıdır atlamayınız.

parkeden Boya Lekesi Nasıl Çıkar Boya Çıkarma işlemi

Parkenin cinsi önemlidir burada dikkat edeceğiniz parkenin görünmeyen bir kısmında önce deneme yapmalısınız. Normal bir boya ise tüm tinerler ile çıkar. Fakat evinizde olan bir şey ile deneme yapmak arzusunda iseniz aseton oje çıkartıcı en idealidir. DİKKAT LÜTFEN GÖRÜNMEYEN BİR YERDE ZARAR VERİP VERMEDİĞİNİ DENEYİN ÖNERİDİR. Parkeden boya lekesi nasıl çıkar bir yerde denemeden kullanılmaz parkeleri çöpe atabilirsiniz. Bir sonraki paragrafta plastik boya nasıl temizlenir beraber inceleyelim.

Plastik boya nasıl temizlenir boya lekesi nasıl çıkar

Boya lekesi nasıl temizlenir

Boya lekesi nasıl temizlenir

Plastik boya temizleme işleminde genellikle kullanılacak ürünler zayıf alkali ürünlerdir. Çünkü yağlı boya türevleri asidik ürünler ile zarar görür. Plastik boya nasıl temizlenir incelemesi kısaca değineceğiz çünkü en kolay anlatım bu ürün dedir.