Boya Öncesi Yağ sökücü metal yüzey hazırlayıcı

Boya öncesi yağ sökücü metal yüzey hazırlayıcı ürünler metalin yüzeyinin temizlenmesi ve boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.  Pürüzsüz bir yüzey boyanın yüzeye tutunmasını engeller. Aynı zamanda yağlı ve kirli bir yüzey boyanın yüzeye tutunmasını engeller. Bu oluşumlar var ise boya yapılmış ise bile mukavemet düşecektir. Bu nedenle sağlıklı boya yapılmasının en önemli faktörlerini açıklayacağız. Boya öncesi fosfat kaplama metal yüzey hazırlayıcı

Boya Öncesi Yağ sökücü metal yüzey hazırlayıcı neden kullanılır

Boya öncesi fosfat kaplama metal yüzey hazırlayıcı

Boya öncesi fosfat kaplama metal yüzey hazırlayıcı

Boya yapılacak yüzeyde pas var ise pasın sökülmesi gerekir. Yağ var ise yağ sökücü ile yağın temizlenmesi ve yüzeyin fosfat kaplanması işlemi oldukça yorucu ve ayrı prosesler gerektirir. Bu tip ürünler ile tek işlemde hem metal yüzeydeki yağ, pas sökülürken aynı zamanda fosfat kaplanmaktadır. Tek işlemde sağlıklı bir boya atmanın en kısa yolu budur. Ya da zımpara veya pas sökücü kullanır daha sonra tiner yada yağ sökücü kullanır ve fosfat kaplamaya gönderirsiniz. Çok ağır paslarda ise otomatik zımpara ile metal yüzey hazırlarsınız.

Boya Öncesi Pas sökücü metal yüzey hazırlayıcı avantajları

Boya öncesi pas sökücü metal yüzey hazırlayıcı

Boya öncesi pas sökücü metal yüzey hazırlayıcı

Bir çok işlemde yapacağınız hataların önüne geçersiniz. Metal yüzeye yapılacak boya ve kaplamanın yüzeyde daha iyi tutunması sağlanır. Darbe ve çarpmaların boya ve kaplamanın yüzeyden atmasını önlersiniz. Bu hazırlıkları yapar iken çok daha güvenli tek ürün de birleştirilmiş yağ sökücü, pas sökücü ve fosfat kaplama ürünleri kullanılır. Tek ürün ile bütün işlemi tek başına yapmış ve hataların önüne geçmiş olursunuz. Bu kadar ürünü tek tek kullanmaktan ise tek işlemde tüm sorunları çözersiniz.

Boya Öncesi fosfat kaplama metal yüzey hazırlayıcı nasıl kullanılır

Boya öncesi yağ sökücü metal yüzey hazırlayıcı

Boya öncesi yağ sökücü metal yüzey hazırlayıcı

Fosfat neden kaplanır öncelikle bu konuya değinelim. Fosfat kaplama yapılan metal yüzey fosfat ile pürüzlendirilir. Fosfat bu pürüzlülüğü sağlayan en önemli etkendir. Boya altında metal kaynaklı oluşabilecek terlemelerin önüne geçer ve korozyon oluşumunun önüne geçer. Fosfat kaplama üzerine yapılan boya pürüzlü bir yüzeye yapıldığı için mukavemeti normal yüzeylere göre on kat daha fazla olur. Bu işlem sonrası boya atmaları yaşanmayacağı için boya sökücü jel kullanımı en aza indirilir.