Boya sökücü sıvı

Boya sökücü sıvı nedir? Yapı olarak akıcı bir sıvıdır ve boya sökücü sıvı daldırma veya püskürtme olarak kullanılabilir. Ph seviyelerine göre ayrılırlar. Asidik boya çözücü, sıvı alkali boya çözücü sıvı ve ph nötr boya sökücü sıvı olarak ayırmak mümkündür. Tüm türler kullanılacak sistem ve boyası sökülecek parçalara göre değişim gösterirler. Kullanılacak ısı veya boya çıkarıcı kullanılacak parçanın kullanılacak sıvıya karşı reaksiyonuna bakılmalıdır.

Boya sökücü sıvı nasıl kullanılır

Daldırma olarak kullanımı da daha yaygındır. fakat daldırma sistemlerine göre ürün seçimi çok önemlidir. Çünkü her ürün daldırma kullanarak boya sökecek diye bir şey yoktur. Bazı ürünler soğuk boya sökücü sıvı olarak kullanılırken. Bazı boya çözücü sıvı sıcak olarak belirli ısı derecelerinde kullanılmalıdır. Bu nedenle mutlaka bir uzman tarafından yönlendirilmeli siniz. Çünkü deneme yanılma yöntemi ile paranızı ve zamanınızı harcamadan tecrübe ile bunu satın alabilirsiniz.

Boya sökücü sıvı ürünler genelde daldırma veya silme kullanım için tasarlanmışlardır. Daldırma boya sökücü veya silme boya sökücü olarak birkaç tipi mevcuttur. Bu başlık altında sıvı boya sökücü ürünlerin çeşitleri kullanım alanları ve kullanım inceliklerini açıklayacağız. Çünkü bir işe gireceksiniz ve bu işten kar edecekseniz her şeyi araştırmalısınız.

Boya çözücü sıvı çeşitleri

Boya sökücü sıvı

Boya sökücü sıvı

Neyi sökecek siniz hangi serilikte sökecek siniz. Bunları belirlemeden bu işe asla girmeyin ama illa bana para kazandırmak istiyorsanız buyurun bekleriz. Çünkü eline metal alan yemi yiyor. Biraz insaflı ve şüpheci yaklaşın olaya. Çünkü basit bir iş değil evet yatırım maliyeti fazla değil.  Şimdi gelelim konumuza asidik alkali sıcak veya soğuk kullanım tipleri mevcuttur. Bu türler sistemsel olarak değişiklik gösterirler. Isılar 45 derece ile başlayıp 150 derece arası söküm yapılabilen kimyasallar mevcuttur. Sizin sökeceğimiz ürünlerin kaç derece ısıya dayanabileceği önemlidir.

Asidik ürün kullanacaksanız boya çözücü kullanılacak ürünün asit dayanımına bakılmalıdır. Boya çıkarıcı sıvı kullanılacak yüzey testleri boya sökücü sıvı kullanılmadan önce tamamlanmalıdır. Çünkü sistem başlangıcı ve sonrası testler ile netleştirilmelidir. Daha sonra çıkacak problemler maalesef çok kötü mali sonuçlar doğurmaktadır. Kesinlikle uyarılarımı dikkate alınız sizin faydamızadır.