Oto boya sökücü

Bir tamirhane iseniz oto boya sökücü arıyor olabilirsiniz. Yada kişisel olarak hobi amaçlı araba alıp topluyorsanız oto boya çözücü ürün ile araç boyasını sökecek olabilirsiniz. Bunun için oto boya çözücü jel kullanmanız gerektiğini biliyorsanız oto boya sökücü fiyatları sizin için önemli.

Oto boya sökücü nedir

oto boya sökücü

oto boya sökücü

Fakat bir otomobil fabrikası veya oto yan sanayi gibi bir işletme iseniz. Boya söküm yaptırmak istiyorsanız bu yazı sizin çok işinize yaramayacaktır. Bunun için boya sökücü sistemlerinde otorite bir firma olan mesa kimya ile iletişim kurunuz. Bu yazımız amatörler, tamirhaneler ve oto servisleri için neden ve nasıl oto boya sökücüler kullanılır yazısıdır.

Oto boya sökücü çeşitleri

oto boya çözücü

oto boya çözücü

Oto boya sökücü jel, sıvı oto boya sökücüler ve asit bazlı oto boya sökücüler. Alkali bazlı oto boya sökücüler olarak da adlandırılabilir.

Oto boya sökücü jel yapısı gereği dik yüzeylerde tutunurluğu ile en iyi ve kullanışlı üründür. Çeşit bakımından asidik oto boya sökücü jel ve ph nötr oto boya çözücü jel olarak değişiklik gösterirler.

Sıvı oto boya sökücüler ise daldırma küçük parçaların daldırılarak temizlenmesi için kullanılır. Bu üründe de yapı olarak asit bazlı sıvı oto boya sökücüler. Yada alkali bazlı sıvı oto boya sökücüler ve ph yedi sıvı oto boya çıkarıcı dır. Kullanım farkları ve yapıları gereği bazlıları sıcak kullanılabilir.

Oto boya sökücü jel nasıl kullanılır

oto boyası nasıl çıkar

oto boyası nasıl çıkar

öncelikle kullanacağınız yüzeyin ıslak veya nemli olmamasına özen gösteriniz. Kullanacağınız yüzeye direk dökmeyiniz çünkü ürünü çok fazla kullanmış olacaksınız.

Doğru kullanım; Bir fırça veya rulo yardımı ile yüzeye iyice ince bir tabaka halined ayayınız ki yüzeye işlemesi hızlansın. Hava boşlukları bırakmayınız sürdüğünüz yüzeyde tam dağıldığına emin olunuz. Yüzeyde boya kabarması meydana gelecektir bu kabarmayı bir fırça veya spatula yardımı ile alınız.

Sıvı oto boya çözücü daldırma olarak nasıl kullanılır

Daldırma kullanımlar genellikle küçük parçalar için mümkündür. Daldırma sistemleri plastik veya ürün yapısına göre metal olabilirler. Daldırma banyosu kurulmadan önce dikkat etmeniz gerekenler nelerdir inceleyelim.

Çok seri bir işiniz var ise daldırma oto boya çözücü banyosu kurunuz. Çünkü seri bir işiniz yok ise bu tür daldırma oto boya çıkarıcı ürünler kullanım ömrü olan ürünlerdir. Çok seri bi işiniz yok ise size çok pahalıya mal olacak bir sistemdir.

Oto boya sökücü fiyatları

Oto boya çözücü fiyatları 4.00 tl ile başlamaktadır. Genellikle ömrü geçmiş ve kullanım zamanı az kalmış ürünler için oto boya çözücü fiyatları çok düşüktür. Fakat ne işlem yaptığını çok bilemeyeceksiniz bu nedenle son kullanım tarihine dikkat ediniz. Normal oto boya çözücü fiyatları 8.00 Tl ile 45 Euro arasında değişmektedir. Kalitesi ve fiyata doğru orantılı olarak artmaktadır.