Plastik boya nasıl temizlenir yağlı boya sökücü

Yağlı boya sökücü nasıl kullanılır plastik boya sökücü nedir yağlı boya temizleme nasıl yapılır. Plastik boya nasıl temizlenir boya çözücüler ve boya sökücüler tanıyalım. Çünkü aralarında çok fazla ayrım yoktur yağlı boya temizleme yapamıyorsanız yağlı boya sökücü kullanımı yapacaksınız. Yada üzerine boya atacaksınız başka şansınız yok.

Plastik boya nasıl temizlenir ve yağlı boya temizleme

Plastik boya sökücü

Plastik boya sökücü

Plastik boya nasıl temizlenir ise yağlı boya temizleme ile benzerlikler gösterir. Plastik boya temizleme yapamıyor iseniz durum yine aynıdır. Ya plastik boya sökücü ile sökeceksiniz yada üzerine boya atacaksınız. Sorun atacağınız boya yüzeye tutarmı.

Plastik boya nasıl temizlenir ve yağlı boya temizleme yöntemi

Plastik boya temizlemek için alkali bazda veya zayıf solvent bazlı ürünlere ihtiyaç vardır. Nedir bunlar örnekleyerek gitmek isterim. Zayıf solvent ayrımı yapalım aseton güçlü bir solvent dir. Kolonya ise zayıf bir solventdir daha tersinden anlatayım isterseniz. Klasik bir yağ sökücü alkalidir fakat sirke hafif asidiktir. Nedir çözüm diyorsunuz değil mi yaz be adam artık haha devam biraz daha can çekiştirelim sizi.

Plastik boya temizleme ve yağlı boya temizleme çözümü

Yağlı boya sökücü

Yağlı boya sökücü

Evde temizlik yapacaklar için çözüm gayet basittir.

  1. Biraz sıvı yağ içerisine limonu sıkın ve iyice karıştırın hem plastik boya temizleme aynı zamanda yağlı boya temizleme için kullanabilirsiniz. Durulamanızı çok iyi yapın bakteri üretmesin tamamen doğal bir temizleyici ve boya besleyicidir.
  2. Bir diğer yöntemde her evde bulunan çamaşır tozu ile yapılacak temizliklerdir. Bu da çok kolay bir temizliktir ılık bir suya bir tutam atın nemli bez ile silin tertemiz olacaktır boyalı yüzeyler.
  3. Yöntem arap sabunu fakat  burada yanılmayın direk kullanırsanız bir işe yaramaz. Biraz sıcak su bir bez ve eritilmiş arap sabunu içine bira çamaşır sodası ile tertemiz boyalara sahipsiniz.

Yağlı boya sökücü ve plastik boya sökücü

Plastik boya nasıl temizlenir

Plastik boya nasıl temizlenir

Yağlı boya sökücü ve plastik boya sökücü benzer ürünlerdir her ikisi de jel formunda olmalıdır. Yüzeye tutunarak boyaya işleyen tip de yağlı boya sökücü ve plastik boya sökücü üründür. Bir spatula yardımı ile yüzeyde boya çıkarıcı ile çıkan boyayı temizlemeniz yeterlidir.