Yağ sökücü kullanımı

Boya öncesi yağ sökücü kullanımı ve boya sökücü kullanılmadan önce yağ çözücü kullanımı nasıl yapılır. Yağ sökücü ürünlerin boya yapılmadan önce kullanımı sağlıklı boya veya kaplama yapılması açısından önemlidir. Aynı şekilde yüzeyi yağ ile kaplanmış ürünlerin boya sökücü kullanırken de bazı sıkıntılar olduğu aşikardır. Bunların hangi ortamda kullanılması ve nasıl kullanılması ile ilgili sorunları değerlendireceğiz. Yağ sökücü boya öncesi metal temizleme.

Boya öncesi yağ sökücü ürünlerin kullanımı

Yağ sökücü kullanımı boya öncesi

Yağ sökücü kullanımı boya öncesi

Boya yapılmadan önce metal veya boyanacak yüzeyin hazırlığında olması gereken önemli bir işlem yağ sökücü ile yağ alma işlemidir. Çünkü boya veya kaplama yağlı yüzeye tutunamaz ve mukavemet düşer atılan boya çok çabuk yüzeyden çıkar. Bu nedenle yağ sökücü ürünler ile boya yapılmadan önce yüzeyin temizlenmesi gerekmektedir.

Boyanın yüzeye daha iyi tutunabilmesi için yüzeyde yağın olmaması için bu temizliğin mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu temizlik için ürünleri çeşitlendirmek de mümkündür. Sadece yağ sökücü ürün kullanmak yerine yağ sökücü fosfat kaplayıcı ürün bir arada kullanmakta çok avantajlı olacaktır. Fosfat tabakası boyanın yüzeye daha iyi tutunması sağlayacaktır.

Boya sökücü kullanımı öncesi yağ çözücü ürünlerin kullanımı

Yağ çözücü boya öncesi neden kullanılır

Yağ çözücü boya öncesi neden kullanılır

Boya sökücü kullanılmadan önce yüzeyde ağır bir yağ tabakası var ise boya çözücü gücü düşecektir. Bu nedenle yüzeyde çok ağır yağ tabakası var ise bu yağ temizlenmeden yapacağınız işlem uzun olacaktır. Bu yağ temizleme işlemi aynı zamanda kullanılan boya sökücü ürünlerin ömrünü önemli oranda azaltacaktır.

Öncelik olarak ağır yağ tanımını çok iyi yapmak gereklidir. Çünkü ağır yağ tanımı yüzeyde gres yağı gibi parmak kalınlığındaki bir yağdan bahsediyoruz. Bu gibi durumlarda önce yağ alma yapılmalı daha sonra boya sökücü kullanarak boya söküm yapılmalıdır.

Peki bunu hangi işlemler için önemseyebilir iz Boya sökücü jel kullanımımı boya yapmadan öncemi

Metal temizleme

Metal temizleme

Her iki sistemde de önemlidir boya yapılmadan önce metal temizleyici kimyasalı kullanımı çok önemlidir. Boya sökücü kullanımı öncesi ise daldırma banyosu ömrü açısından önemlidir. Bu nedenle yağ sökücüler kullanımı boya öncesi metal temizleme olarak dikkat etmek gerekmektedir. Araç oto boya sökücü jel kullanımında ise bu çok önem taşımaz. Çünkü jel ürünler sistematik olarak hız odaklı olduğundan yağı bünyesine hızlıca almaktadır.